בואו איתנו לגלות את ירושלים שהיתה בספרד – טולדו בעברית

ולדו, סיור בעברית עם חגית דורי

הביקור בטולדו תוכנן במיוחד עבור ישראלים והוא מתמקד ברובע היהודי החשוב והמיוחד של העיר שאנו מכנים בחיבה גדולה "ירושלים שהיתה בספרד". העיר מוכרת כאתר מורשת היסטוריה עולמית. נתהלך בסמטאותיה היפות, נשמע על גיבורי התרבות היהודית שפעלו בתקופת תור הזהב, יחסי יהודים נוצרים, מלכים ואצילים יהודיים, אהבות, אגדות עירוניות מקומיות, לפני ולאחר כניסת צו הגירוש לתוקף בשנת 1492, טעמים מקומיים ועוד הפתעות 🙂

גולת הכותרת של הביקור הוא בית הכנסת "אל טרנזיטו", שהפך למוזיאון לאומי בספרד ובטקס פתיחתו נכחו המלך דון חואן קרלוס הראשון והמלכה דוניה סופיה. בבית כנסת נוכל לראות מקרוב את פאר האומנות היהודית המרהיבה של יהודי ספרד.

ההדרכה בעברית על ידי חגית דורי אנתרופולוגית המתגוררת בספרד כעשר שנים, שהקדישה את הכשרתה לתרבות היהודית ולאנוסי ספרד ופורטוגל במסגרת התואר השני באנתרופולוגיה ופולקלור יהודי השוואתי מהאוניברסיטה העברית בירושלים וקומפלוטנסה במדריד.

טולדו נמצאת כשעה נסיעה ממדריד והביקור מומלץ בחום לכל ישראלי שמגיע למדריד כי הסיור משאיר חוויה מרגשת, והביקור בה כמו מסע במנהרת הזמן אל דפי ההיסטוריה של עמנו אל העבר היהודי המפואר בה חיו, נשמו, כתבו, ויצרו מגדולי תור הזהב של יהדות ספרד.

♣ למעוניינים נא ליצור קשר מראש בטלפון 600873268 34+ לתאום מועד לעריכת הסיור

♠♠

"הסיור לטולדו מרגש אותי בכל פעם מחדש לספר את העבר היהודי שלנו."
ראו מה אומרים המטיילים שפסעו לצידי בסמטאות טולדו היהודית:

(צילום מסך למעלה) אלי רז: “היה מאלף מאוד להיות בחברתך בטיול בטולדו חוץ מהיופי של טולדו הסקירה שלך על המקום ועל ספרד בכלל היתה נהדרת מלאה תאורים על ארועים ומקומות בהיסטוריה של ספרד וחיי היהודים באימפרייה שהשמש לא שקעה אף פעם. היכולת הוורבלית שלך מעולה ותוססת. את מייצגת את מדינת ישראל בכבוד רב ונכונו לך עוד תפקידים בשירות מדינת ישראל. תודה רבה על הכל רותה ואלי רז.”

תמי קמחי: “הטיול לעיר טולדו היה מדהים ומרגש".

הוידאו שהכנתי לרגל ראש השנה 2016 צולם בטולדו ובו תמונות מהסיורים שלנו. תהנו !