טולדו בעברית
בואו איתנו לגלות את ירושלים שהיתה בספרד 

ולדו, סיור בעברית עם חגית דורי

הביקור בטולדו תוכנן במיוחד עבור ישראלים והוא מתמקד ברובע היהודי החשוב והמיוחד של העיר שאנו מכנים בחיבה גדולה "ירושלים שהיתה בספרד". העיר מוכרת כאתר מורשת היסטוריה עולמית. נתהלך בסמטאותיה היפות, נשמע על גיבורי התרבות היהודית שפעלו בתקופת תור הזהב, יחסי יהודים נוצרים, מלכים ואצילים יהודיים, אהבות, אגדות עירוניות מקומיות, לפני ולאחר כניסת צו הגירוש לתוקף בשנת 1492, טעמים מקומיים ועוד הפתעות 🙂

גולת הכותרת של הביקור הוא בית הכנסת "אל טרנזיטו" (בתמונה למעלה), שהפך למוזיאון לאומי בספרד. בבית כנסת נוכל לראות מקרוב את פאר האומנות היהודית המרהיבה של יהודי ספרדטולדו נמצאת כשעה נסיעה ממדריד והביקור מומלץ בחום לכל ישראלי שמגיע למדריד כי הסיור משאיר חוויה מרגשת!

♣ 

למעוניינים נא ליצור קשר מראש בטלפון 600873268 34+ לתאום מועד לעריכת הסיור

"הסיור לטולדו מרגש אותי בכל פעם מחדש לספר את העבר היהודי שלנו."
ראו מה אומרים המטיילים שפסעו לצידי בסמטאות טולדו היהודית:

בתמונה למטה: הגברת המדהימה והכל כך מיוחדת – דורית נובק מנכ"לית יד ושם:  "…כי מה שהאבנים לא מספרות את יכולת להשלים המילים.. לכל מי שאני אוהבת, אשמח אם יעשה ביקור כזה ויהנה מאותה חוויה" 


תמליל הוידאו בו דורית מתארת את הביקור בטולדו: "אחרי חוויה מרגשת של ביקור בטולדו, וחלק מההתרגשות זה מה שיש לעיר טולדו להציע למבקר. חלק בלתי נפרד, זו הדרך המופלאה שאנ זכיתי להיות מודרכת על ידי חגית. זו היתה חוויה מיוחדת כי מה שהאבנים לא מספרות את יכולת להשלים במילים. הידע העצום שאת הפגנת, ההכרות העמוקה, האהבה הגדולה לתרבות הספרדית והתרבות היהודית, והחיבור ביניהם, זה משהו שקשה שלא יעבור, זה עובר ממך כאופן מאוד נוגע ללב ומאד מרגש, והופך את החוויה ליורת משמעותית פי כמה. לכל מי שאני אוהבת, אשמח אם יעשה ביקור כזה ויהנה מאותה חוויה".

אלי רז, ירושלים

 “היה מאלף מאוד להיות בחברתך בטיול בטולדו חוץ מהיופי של טולדו הסקירה שלך על המקום ועל ספרד בכלל היתה נהדרת מלאה תאורים על ארועים ומקומות בהיסטוריה של ספרד וחיי היהודים באימפרייה שהשמש לא שקעה אף פעם. היכולת הוורבלית שלך מעולה ותוססת. את מייצגת את מדינת ישראל בכבוד רב ונכונו לך עוד תפקידים בשירות מדינת ישראל. תודה רבה על הכל רותה ואלי רז.”

תמי קמחי: “הטיול לעיר טולדו היה מדהים ומרגש".

סיור משפחתי לטולדו

מתנה ליום הולדת מהממשפחה: סיור פרטי בטולדו !!
בהתרגשות שיא בסיור… וגם פורחת לה האהבה !

סיורים מודרכים לקבוצות בכל עונות השנה !

סיור לתלמידי עירוני ד. מתל אביב

סיור בקצב שלכם לאוהבי המורשת היהודית !!

עכשיו תורכם להצטלם לנוף המהממם של טולדו העתיקה מעבר לנהר הטאחו !!

 

אני מתמחה בסיורי משפחות 🙂